standardowe zakupy czy “online shopping” ?

Witajcie Kochani,

Zakupy… która kobieta ich nie lubi? Który mężczyzna nie zaciera rączek gdy znajdzie fajny gadżet w dobrej cenie ? Jesteśmy społeczeństwem, które kupuje bardzo dużo i nie ukrywajmy, sprawia nam to ogromną przyjemność i poprawia humor 🙂

Dzisiejszy post poświęcimy właśnie zakupom, odpowiemy sobie na pytanie czy lepiej kupować online nie wychodząc z domu, czy może tradycyjne wycieczki po galeriach handlowych dają nam większą frajdę? A może wybierzemy jedno i drugie ?

Carrie Bredshaw ze słynnego amerykańskiego hitu „Seks w wielkim mieście” powiedziała „Shopping is my cardio”- każda kobieta i każdy  mężczyzna wiernie jej towarzyszący zgodzi się, że panie w zakupowym szale są w stanie bez grymasu na twarzy godzinami buszować po sklepach. No cóż, taka już nasza natura drogie Panie i nic na to nie poradzimy 😀

Koniec tych żartów… Czas napisać o zaletach kupowania w sklepach stacjonarnych bo niewątpliwie jest ich wiele. Pierwsza i najważniejsza to możliwość spędzania czasu z mamą, przyjaciółką, ciocią lub po prostu z kimś bliskim, komu tak samo jak nam zakupy sprawiają ogromną przyjemność. Wyjście na przysłowiowy „shopping” nabiera zupełnie innego wymiaru, zacieśniamy  więzi, budujemy relacje i dzielimy nasze szaleństwo na 2 lub więcej, w zależności ilu mamy towarzyszy. Zawsze mamy kogoś u boku kto doradzi i pomoże podjąć ostateczną decyzję.

W sklepie stacjonarnym mamy możliwość przymierzania, oglądania z każdej strony, dotknięcia dzięki czemu jesteśmy pewni jakości i wykonania, nie kupujemy więc kota w worku.

Zarówno Panie jak i Panowie należący do grupy niecierpliwych lubią być w posiadaniu kupionej przez siebie rzeczy OD RAZU, JUŻ, TERAZ. Niejednokrotnie zaraz na drugi dzień miałyśmy na sobie kupioną dzień wcześniej bluzkę 😀  właśnie to  daje  najwięcej radości w związku z czym jest niewątpliwie kolejną zaletą zaopatrywania się w sklepie stacjonarnym.

Zdarza się jednak, że nawet my kobiety idąc tropem Panów szukamy wygodnych i szybkich rozwiązań, decydujemy się na zakupy w sieci. W dzisiejszych czasach online można kupić wszystko, począwszy od ubrań po sprzęt RTV, AGD i żywność.

Wiele sieciówek, które chętnie odwiedzamy w Galeriach ma swoje strony internetowe. Do wyboru  mamy również kilka platform oferujących zakupy online jak np. Zalando czy Allegro, gdzie łatwo i przyjemnie bez wychodzenia z domu możemy zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze rzeczy. Dodatkowym ułatwieniem są aplikacje na telefon dzięki, którym zakupy możemy robić w tramwaju, pociągu, autobusie, wystarczy tylko mieć dostęp do internetu.

Zakupy w sieci cieszą się ogromnym powodzeniem wśród osób, którym niemiłe wycieczki od sklepu do sklepu i tych, które przytłacza galeryjny tłum.

Jest to również bardzo dobra alternatywa dla tych, których odległość do najbliższej galerii skutecznie zniechęca do organizowania podróży, wiążącej się z przebyciem kilkudziesięciu kilometrów tylko po parę „szmatek” 🙂

Taką opcję chwalą sobie przede wszystkim mamy. Po całym dniu gonitwy za swoimi pociechami na pewno marzą tylko o tym by usiąść na kanapie z kubkiem gorącej herbaty.

Jeśli chodzi o zwroty to w jednym i drugim przypadku nie stanowią one większego problemu. W większości sieciówek na zwrot mamy 30 dni, kupując stacjonarnie jak i online mamy możliwość zwrotu za okazaniem paragonu we wszystkich  sklepach danej marki. Kupując w internecie mamy również możliwość zwrotu poprzez kuriera. Wszystkie sklepy dokładnie opisują te zasady na swoich stronach. Duży plus ma tu Zalando, kupując na tej stronie macie aż 100 dni na darmowy zwrot !!

Niewątpliwie sklepy online mają również szerszy asortyment aniżeli sklepy stacjonarne, co wynika oczywiście z ograniczeń powierzchniowych sklepów w galeriach. Dodatkowo plusem jest także dostępność rozmiarów, nam weszło już w krew weryfikowanie rozmiarówki online, gdy tylko zabraknie naszego rozmiaru w sklepie stacjonarnym.

My korzystamy z obydwu opcji. To jaką wybieracie zależy przede wszystkim od trybu życia, rodzaju wykonywanej pracy oraz od naszego humoru czy nastroju. Po głębszym zastanowieniu, gdybyśmy przyparte do muru musiały koniecznie wybrać jedną z dwóch opisanych, byłyby to z pewnością standardowe zakupy. Dlaczego? Czas i technologia idą do przodu, niekoniecznie zawsze wychodzi nam to na dobre. Już teraz widzimy jak pokolenie dzieci i nastolatków zamiast spędzać czas na dworze z przyjaciółmi nie wychyla nosa ze swojego pokoju i ślęcząc w jednej pozycji na fotelu bądź kanapie pyka w kolejną internetową gierkę. My dorośli również jesteśmy wodzeni na pokuszenie, dlatego jeśli możemy wykorzystujmy każdą okazję do wyjścia z domu, nawet na zakupy , najlepiej w dobrym towarzystwie 🙂

A Wy jaką formę zakupów preferujecie ? Wolicie zdzierać swoje cholewki maszerując godzinami po galerii handlowej czy może w domowym zaciszu zapełniać online’owy koszyk ?

Pa, pa, pa buziaki 102 🙂

.

Komentarze (4)

  1. hmm… Ja zdecydowanie wolę zakupy w sklepie. Muszę dany ciuch dotknąć, przymierzyć, obejrzeć się w lustrze…itp. Fakt jest jednak taki, że w internecie w sieciowych sklepach są często rzeczy których nie ma w stacjonarnych sklepach i to ewentualnie mnie przekonuje do zakupów online. Dodatkowy + zakupów stacjonarnych?… ludzie! Czasami inspirują mnie do zakupów hi hi hi
    buziole dla Was.. jak zawsze ślicznie wyglądacie 🙂

    1. Witamy ponownie Justynkę! Kochana, w pełni się z Tobą zgadzamy, często nawet będąc w kolejce do przymierzalni spoglądamy na stroje i dodatki innych Pań z myślą “skąd ona to ma? Muszę to mieć!” 😛
      My jesteśmy z tych bezpośrednich, więc zazwyczaj pytamy otwarcie “jaka śliczna bluzka, gdzie ją Pani kupiła” 😉

    1. Dzięki:) Kala jest to podłoga z pojedynczych, cienkich paneli. Kupione w sklepie RuckZuck, firmy nie pamiętam..

Dodaj komentarz